English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: جمعه ٠٤ اسفند ١٤٠٢

واحد فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی ارومیه

پردازش آماری دیتا

Statistics Data Processing (SDP)

 

معرفی

واحد فناور پردازش آماری دیتا در سال ۹5 در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان آذربایجان غربی مستقر گردید. هدف این واحد تولید دانش فنی و ارائه خدمات مشاوره آماری به منظور کمک به پیشرفت منطقه و کشور در حوزه های آموزشی، پژوهشی و فناوری است.

 

چشم انداز

تبدیل شدن به بنیاد علمی در منطقه که با تولید و پردازش مناسب داده ها، ابزار تصمیم سازی درستی در اختیار کاربران در حوزه های مختلف و بالاخص حوزه سلامت  قرار بدهد.

 

ماموریت

دستيابي به نتيجه درست از يك مطالعه به گونه‌اي كه بتواند مبناي عمل در تصميم‌گيري‌هاي باليني، درماني و يا سياست‌گزارهاي خرد و كلان بخش سلامت باشد در گرو به‌كارگيري روش های دقيق و صحيح و نيز تحليلي اماری مناسب است تا يافته‌هاي حاصله،  از روايي و پايايي كافي برخوردار باشند.  وجود توان بالا و تجربه کافی موسسین به عنوان اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه، کمک شایانی برای به فعلیت رساندن پتانسیلهای موجود در دانشگاهها، سایرسازمانها، مراکزخصوصی داخلی و بین المللی در زمینه های آموزش ، پژِِوهش و فناوری می باشد.

 

عمده فعالیت های واحد فناوری

ü        طراحي و اجراي طرحهای تحقيقاتي درحوزه های مختلف علوم بهداشتی و بالینی، اقتصاد، فنی ، علوم انسانی و حوزه فرهنگی

ü     کمک به توسعه فرهنگ علم و پژوهش در منطقه وکشور، با تربيت و توانمندسازی نیروهای متخصص ، پژوهشگران جوان و اعضای هیئت علمی دانشگاهها با آموزش دوره های تخصصی روش تحقیق ، مفاهیم و روشهای آماری و نرم آفزار های تخصصی آن، برای مراکز و سازمانهای مختلف.  

ü     تمرکز بر پژوهشهای بالینی با تاکید بر فعالیت در حوزه تحقیق و توسعه دارویی.

ü     طراحی مدیریت اطلاعات بالینی و فعالیت در زمینه اجرای طرحهای مدیریت داده  بویژه مطالعات اپیدمیولوژیک و کارآزماییهای بالینی.

ü     فعالیت در حوزه فناوری اطلاعات و ارائه نرم افزارهای کاربردی درایران

ü     آموزش های آنلاین و انتشار دیجیتال .

ü     ارائه خدمات مشاوره ای به سایر شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد و سازمانها

ü     ايجاد ارتباط پويا بین مراكز دانشگاهي و پژوهشي داخل و خارج كشور و پژوهشگران آنها، بنحوي كه در نتيجه آن، امكان همكاري مشترك در اجراي طرح‌هاي تحقيقاتي و برنامه‌هاي پژوهشي با استفاده از ظرفيت‌هاي طرفين ايجاد گردد.

ü     کمک و مشاوره به پژوهشگران منطقه در زمینه های ویرایش و نگارش مقالات پژوهشی، ترجمه متون پژوهشی، پیگیری چاپ مقالات در مجلات و متدولوژی و ملاحظات آنالیز آماری در مطالعات .

ü      کمک به تحقیقات و مطالعات بازار Marketing Research  برای تجاری سازی تولیدات شرکت های دانش بنیان ، فعال در مراکز رشد در سطح منطقه و کشور

تیم واحد فناورپردازش آماری دیتا

دکتر حمیدرضا خلخالی                                       

دانشیار آمارزیستی ، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه

شماره تماس 09144432420   ادرس ایمیل :  hamid_rekh@yahoo.com ; khalkhali@umsu.ac.ir

دکتر رسول قره آغاجی

دانشیار آمارزیستی ، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه             

شماره تماس 09142667648   ادرس ایمیل:  rasool1350@yahoo.com

 

آدرس : اورمیه، خیابان کاشانی، روبروی شرکت ملی نفت، کوچه ساسان، مجتمع مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی، طبقه دوم، واحد فناور پردازش آماری دیتا.